Ekonomi

ARC’nin 100’üncü yılı anısına Adana’da hatıra ormanı

ARC Su Arıtma Teknolojileri Kurucu Genel Müdürü Alkan Canbay, şirket çalışanları ve aileleriyle birlikte, Adana’nın Çukurova ilçesinde Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Kabasakal alanına 100 fidan dikerek geleceğe miras bıraktı.

Merkezde cumhuriyet coşkusu vardı

Tekstilden turizme, demir çelikten petrokimyaya, cam sanayinden kömür işletmelerine kadar birçok dalda faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarına aktif çözümler sunan ARC ailesinin cumhuriyet coşkusu, şirket merkezinde düzenlenen kutlama etkinliğinde de devam etti.

İstiklal marşlarının yankılandığı ve neşeli müziklerin söylendiği kutlamada, Genel Müdür Alkan Canbay, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı anısına çalışma arkadaşlarına özel hediyeler ve kırmızı güller verdi.

ARC çalışanlarının çocuklarına Türk Bayrağı ve ikramlar veren Alkan Canbay, şirket merkezi bahçesinde bulunan 700 yıllık zeytin ağacını göstererek, Atatürk sevgisiyle büyüyen nesillerin Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağını vurguladı. sonsuza kadar hayatta. Alkan Canbay, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde ARC Cumhuriyet Hatıra Ormanı’nı daha da büyüteceklerini belirtti.

Alkan Canbay, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında ARC Cumhuriyet Hatıra Ormanı’nın ilk fidanlarını dikmenin heyecanını ve gururunu yaşadık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anacağımız 10 Kasım’da hatıra ormanımıza 2 bin fidan daha dikeceğiz. “İklim değişikliğinin etkilerini en çok hissettiğimiz bu günlerde, özenle yetiştireceğimiz fidanlar, Atamızın ve Cumhuriyetimizin anısına gelecek nesillere mirasımız olacaktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu