Haber

Malatya Valisi Hulusi Şahin 23 Nisan Mesajı Yayımladı

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Şahin, mesajında ​​Gazi Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılını kutlamanın haklı sevincini ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

23 Nisan 1920’de dualarla açılışı yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla vatanın işgal edildiği bir dönemde kurulduğunu vurgulayan Şahin, Cumhuriyetimizin kuruluş yolunda burada hürriyetin ışığı yandı, “Vatan, vatan ve bayrak sevdamızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsalidir. Her yıl coşkuyla kutladığımız 23 Nisan günü, milletimizin ‘her şey bitti’ denildiği bir anda küllerinden yeniden doğduğunu hatırlatıyor.” sözlerini kullandı.

23 Nisan’ın iman ve imanın gücü oldukça aziz milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını gösterdiğinin altını çizen Şahin, şunları kaydetti:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı gülümsemesiyle hayatı güzelleştiren dünya çocuklarına armağan etmiş, tüm çocukların barış, huzur ve inanç ortamında yaşaması için demokrasinin özümsenmesi gerektiğini vurgulamış ve geleceğe yürüyen herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmenin önemi… Güzel temsili sadece milletimize değil, dünyadaki tüm mazlum ve sömürgeleştirilmiş milletlere ilham kaynağı olan 23 Nisan ruhu ilelebet yaşayacaktır, ve milletimiz çoktur ve Gazi Meclisimiz ilelebet var olmaya devam edecektir.Şehitlerimizi, gazilerimizi ve geçmişteki büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, depremde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve başsağlığı diliyorum. yaralılara acil şifalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu