Haber

Yeğenini aylarca çöplükte tutan teyzeye tahliye

Bursa’da iki yıl önce çöplükte bakımsız halde bulunan çocuğun halası, 30,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tahliye edildi.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı olan duruşmaya, hakkında mahrumiyet suçlarından 30 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılan tutuklu sanık Kamuran Pınar Acar katıldı. Özgürlükçü, ihmalkar davranışla kasten öldürmeye teşebbüs ve çocuğa eziyet eden avukatı Aile ile Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcisi ve çöplükte bulunan çocuğun annesi Yasemin A.’nın avukatı katıldı. .

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, sanığın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Duruşma 10 Mayıs’a ertelendi.

9 YAŞINDAKİ ÇOCUK YARGIDA BİLİNÇSİZ BULUNDU

Bursa’daki dairesini Kamuran Pınar Acar’a kiralayan Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen kadın hakkında dava açtı. Mahkemenin evin tahliyesine karar vermesinin ardından adrese giden icra ekibi, çilingir yardımıyla dairenin kapısını açarak kilidi değiştirdi.

Evin kilidini yeniden değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar Acar polis merkezinde sorgulanırken, Nilüfer Belediyesi temizlik görevlilerine çöplerle dolu evi temizlemeleri ve 9 yıl hapis cezası tebliğ edildi. -Geçen yıl temmuz ayında sağlık durumu kilitli bir odada çöplerin arasında bulunan yaşlı Cem. Muhammet A.’yı baygın halde buldu.

Çocuk, savcılık kararıyla Antalya’da yaşayan anneye teslim edildi.

Daha sonra Cem Muhammet A. ile Kamuran Pınar Acar’ın 16 yaşındaki kızı EZA, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu